Починаю публікацію серії статей «Генеалогія для початківців». Планую, що це буде щось схоже на «подорожні нотатки», які розповідають про те, з чим стикнувся особисто автор блогу. І звичайно – це зовсім не науковий трактат, що претендує на всебічне охоплення теми, тим паче, що тема настільки велика, що охопити її самотужки неможливо.
Я займаюсь генеалогією власної родини вже багато років. За цей час зібрала досить велику кількість даних про різні прізвища, населені пункти та методику генеалогічних пошуків. Тому вирішила поділитися цими знахідками, можливо знайти з їх допомогою далеких родичів, а також, маю надію зацікавити якамога більше людей побудовою власного родоводу.
Моє родинне дерево багате на пращурів різних соціальних станів, професій, що дозволило ознайомитись (хоч і оглядово) з багатьма видами генеалогічних пошуків. В родині були селяни, міщани, дворяни, військові, чиновники, священники та іноземні переселенці. По деяким гілкам родоводного дерева вдалося дійти майже до XV сторіччя, по іншим до 7-8 покоління (XVIII сторіччя), а деякі донині знаходяться в стані початку пошуків в кінці XIX сторіччя. І що більше людей зацікавиться пошуками своїх коренів, тим скоріше ми зможемо відновити нашу загальну «сімейну» історію.
Статті будуть корисні тим, хто цікавиться своїм корінням та планує почати пошуки, але не знає з чого почати. Також тим, хто вже почав пошуки та зіткнувся з новими питаннями. І тим, хто хоче пізнати справжню історію нашої країни, трохи відмінну від тої, що викладають у шкільних підручниках, «підрихтовану» зміною політичних систем. Для всіх Вас – корисна інформація по генеалогії на сайті www.genea.musicfancy.net.
Юлия, огромное спасибо за ваш сайт и готовность поделиться наработками! На одном дыхании прочитала ваши вводные статьи – очень интересно. Сама я “заразилась” этим увлечением уже почти 2 года назад, но вопросов еще масса, останавливаться рано, да и не хочется. Вам желаю продолжать искать и находить ответы на все вопросы!
С уважением,
Галина